Na redovitom sastanku Rotary kluba Slavonski Brod mlađe kolege iz Rotaract club dodijelili su zahvalnice Rotary klubu kao i njegovim članovima pojedinačno na sudjelovanju u njihovoj akciji prikupljanja sredstava za Opću bolnicu Dr. Josip Benčević u Slavonskom Brodu.

Riječ je o akciji koju su članovi Rotaract cluba Sl. Brod provodili pod nazivom “Opremimo naše rodilište” koja je organizirana u svrhu poboljšanja materijalnih uvjeta u brodskom rodilištu. Akcija je održana u studenom koji se obilježavao kao mjesec Rotary Fondacije, a jedan od 6 fokusnih područja je upravo zaštita majki i djece. Novčana sredstva prikupljena putem dobrovoljnih priloga i donacija uložena su u kupnju 4 krevetića za novorođenčad u Općoj bolnici dr. Josip Benčević u Slavonskom Brodu. Radi se omodernim krevetićima izrađenima po visokim kriterijima sigurnosti I funkcionalnosti.

Uz Rotary klub Slavonski Brod akciju su pripomogli I prijatelji Đuro Tunjić (TÜV Croatia) te Mato Vladić (Decospan Mato furnir d.o.o.).